Weekend
Helgsvepet på en onsdag? Livet är bra galet just nu;-)
Men jag tog ett par dagar ledigt från bloggen eftersom det har varit full rulle utanför. Födelsedagar minsann!
Men vilken helg vi hade! Kan man ha sådan tur nästan varje helg? Strålande sol och så härligt väder. Vi passade såklart på att vara utomhus både lördag och söndag för att lapa sol och ljus.


I söndag fyllde jag år och väcktes av hela ligan med sång och presenter. Så mysigt

Hade önskat mig några godbitar som t ex denna

Det blev mysig brunch med både pannkakor, macarons och annat gott



Sedan blev det fika med mamma innan Mr T och jag styrde mot Hotell Pigalle för mysig övernattning. Rigorös säkerhet på Ess Hotellen så att ingen riskerar att bli smittad eller att smitta. Stort plus i kanten
Vi hade Buster med oss och fick som vanligt ett kungligt välkomnande



Sov som en stock innan vi slog upp ögonen igen för att får fira Mr T som fyller år dagen efter mig!
Startade med stor frukost

Sedan några timmars jobb hemma innan Mr T fick välja middag. Gissa vad?

Såklart! Biff Rydberg!

Två fantastiska dagar med födelsedagar och sol!
Sedan vardag igen…..
Jag kan ju avslöja att jag från och med 1/5 byter jobb och faktiskt lämnar IKEA efter 1,5 år. Någonting extremt spännande dök upp och det var helt omöjligt att inte hoppa på! Sedan ett par veckor kör jag därför lite dubbelt… blir IKEA dagtid och en hel del jobba på nya jobbet kvällstid. Men så kul!